Veckan efter sportlovet!

I början av veckan hade vi bad i Simhallen. Efter badet hade vi matte, då jobbade i matteboken. På morgonen hade vi svenska, vi jobbade med zoom boken! I tisdags jobbade vi nästan hela dagen förutom på rasterna då! ;) På onsdag eftermiddag fick vi kolla på film, vi kollade på Harry Potter. Vi målade även fåglar på bilden. Jeanette’s barn blev sjuk så hon var tvungen att gå hem. Så vi hade Fredrik resten av dagen. Dagen efter hade vi Linus. Vi hade slöjd, och på slöjden gör vi olika saker. Vi fick göra hänga-gubbe på eftermiddagen. När vi var halvklass jobbade vi med svenska. Dagen efter var Linus också sjuk så vi fick ha Ronny hela dagen. Vi spelade ett spel som Ronny hade gjort. Det var jätte kul! :D

Vi som bloggade heter Anja och Thea! <3

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *


nio − = 0

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>