Vecka 21

Vi har fått fotbolls regler.  Vi har haft KM på kalhyttan vi fick sex medaljer. I måndags hade vi idrott vi tränade höjdhopp och längdhopp.Vi har haft syslöjd. Vi har haft Ronnys sak och vi har haft elevens val. I dag hade vi idrott på idrotten hade vi dans och staffet. Vi var bästa fyran på Kurirstafetten på kalhyttan.

Vi hade bild vi gjorde manus för en superhjälte och sen ritade vi den. I måndags på svenskan arbetade vi med Takete och Lummuma vi fick skriva om en tjej som heter Fredrika. VI har lämmnat so provet och vi kollade på muzzy.

 

 

 

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *


tre × = 21

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>